Lucie K., Obchod Pod deštníkem

Můj příběh začal při studiu vysoké školy, kdy jsem si jako studentka přivydělávala přednášením o zdravé výživě na základních školách a mateřských školkách. Navštěvovala jsem třídy dětí ve věku od pěti do patnácti lety pravidelně každý týden, kde jsem žákům vysvětlovala co to zdravá výživa je, čemu může pomoci/předejít a co je její skladbou. S mým studiem, tedy oborem mého studia, to moc společného nemělo, zdravá výživa byla (a je) spíš takovým mým koníčkem a zájmem. Dělalo mi velkou radost tuto filozofii šířit již u dětí ve školním věku.

Po úspěšném studiu jsem si, jak to tak bývá, hledala jako absolventka zaměstnání. Neměla jsem žádnou vybranou pozici, obor či dokonce podnik, kde bych chtěla pracovat. Věděla jsem, že chci pouze jedno; aby mě má práce bavila a naplňovala. Aby byla prospěšná ne jen podniku, ale i mně a pokud možno i ostatním. Dlouho jsem tápala, jaké povolání by pro mne bylo opravdu tou šťastnou volbou a čím více jsem nad tím uvažovala, tím více jsem přicházela na to, že asi žádné nabízené. Že si ho musím vytvořit. Chvilkovou frustraci ale vystřídalo nadšení. Nadšení z představy vlastního podnikání ve spojení s mým koníčkem – zdravou výživou, přírodou a ekologií. A v hlavě se mi zrodila vize vlastního obchodu se všemi surovinami a pochutinami zdravé výživy, dobré kávy a čaje, ekologické drogerie a přírodní kosmetiky.

Rozhodla jsem se zariskovat a dát do této vize vše, co mám. Naspořené a našetřené finance, svůj čas, energii a nadšení. A jak říká můj oblíbený Paulo Coelho: “Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.” Od mého rozhodnutí neuběhlo dlouho a realita se začala sama utvářet.

Pod deštníkem tvořím lepší svět ve spojení s přírodou, se sebou samými a láskou. A proč vůbec “Pod deštníkem”? Protože pod ním je dobře za jakékoliv situace, ať z nebe padají trakaře nebo pálí slunce. 🙂

– Lucie K., majitelka zdravého obchodu Pod deštníkem, Tábor