Certifikace

V poslední době se s přírodní kosmetikou na našem trhu roztrhl pytel. Některé produkty ji však ani náznakem nepřipomínají. Jak bezpečně poznat, že se jedná o přírodní kosmetiku, je číst složení.

V přírodní kosmetice by se neměla objevovat: syntetická barviva, syntetické aromatické látky/parfémy, syntetické konzervanty, silikony, parafín, vazelínu a další obdobné produkty z ropy, chemické UV filtry, GMO a ethoxylované suroviny.

Kosmetika Bebutter má oficiální certifikaci CPK a CPK bio udělenou organizací KEZ. Znamená to, že kosmetika označené tímto symbolem splňuje všechna pravidla a standardy výše zmíněné, tedy máte 100% jistotu, že se jedná o přírodní kosmetiku i bez zdlouhavého čtení a studování obsahu.

CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

Obsahuje minimálně 85 % složek přírodního původu.

CPK bio  – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA bio

Obsahuje minimálně 90 % surovin přírodního původu a minimálně 20% hmotnostního podílu přírodních složek musí být v bio kvalitě.

KONZERVACE

Bebutter šlehaná a tuhá bio bambucká másla se řadí do skupiny olejové, jinak bezvodé, kosmetiky, u níž není nutné používat konzervační látky, je však nutné použít antioxidanty (vitamín E/tokoferoly, karotenoidy, polyfenolické látky).

Převážná většina kosmetických přípravků, zejména těch s obsahem vody, se bez konzervačních látek neobejde. Přípravky bez konzervantů jsou extrémně náchylné k mikrobiálnímu znehodnocení, jejich doba použitelnosti by byla velmi krátká (jen několik měsíců) a je naprosto nezbytné je uchovávat ve sterilních podmínkách, tmě a chladu.

LÁTKY A POSTUPY

Naše kosmetika neobsahuje: syntetická barviva, syntetické aromatické látky, syntetické konzervanty mimo výslovně povolené, silikony, parafín, vazelínu a další obdobné produkty z ropy, polymery kyseliny akrylové, látky v průběhu výroby ozářené ionizující dávkou energie, chemické UV filtry, GMO a ethoxylované suroviny.

PŮVOD SUROVIN

Při získávání používaných surovin přísně dbáme na šetrné využívání přírody v přirozených formách včetně ochrany zvířat, rostlinných druhů i anorganických složek.

Suroviny pocházejí z ekologického zemědělství nebo ze sběru bylin a plodů ve volné přírodě a mají certifikát o ekologickém původu. Takové suroviny jsou na etiketě CPK označeny jako bio suroviny.

OCHRANA ZVÍŘAT

Nepoužíváme suroviny získané z mrtvých, omráčených, nemocných nebo jinak zneužívaných zvířat. Při získávání surovin dbáme na to, aby příroda byla co nejméně ničena a poškozena.

PARFEMACE

K parfemaci používáme výhradně přírodní éterické oleje.