Certifikace

V poslední době se s přírodní kosmetikou na našem trhu roztrhl pytel. Některé produkty ji však ani náznakem nepřipomínají. Ale na naši novou přírodní kosmetiku Bebutter se můžete spolehnout. Má oficiální certifikaci CPK a CPK bio udělenou organizací KEZ. K čemu nás to zavazuje a co to znamená pro vás?

CPK – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA 

Obsahuje minimálně 85 % složek přírodního původu.

CPK bio  – CERTIFIKOVANÁ PŘÍRODNÍ KOSMETIKA bio

Obsahuje minimálně 90 % surovin přírodního původu a minimálně 20% hmotnostního podílu přírodních složek musí být BIO.

PŮVOD SUROVIN 

Při získávání používaných surovin přísně dbáme na šetrné využívání přírody v přirozených formách včetně ochrany zvířat, rostlinných druhů i anorganických složek.

Suroviny pocházejí z ekologického zemědělství nebo ze sběru bylin a plodů ve volné přírodě a mají certifikát o ekologickém původu. Pouze takové suroviny jsou na etiketě CPK označeny jako bio suroviny.

OCHRANA ZVÍŘAT 

Nepoužíváme suroviny získané z mrtvých, omráčených, nemocných nebo jinak zneužívaných zvířat. Při získávání surovin dbáme na to, aby příroda byla co nejméně ničena a poškozena.

LÁTKY A POSTUPY 

Naše kosmetika neobsahuje:  syntetická barviva, syntetické aromatické látky, syntetické konzervanty mimo výslovně povolené, silikony, parafín, vazelínu a další obdobné produkty z ropy, polymery kyseliny akrylové, látky v průběhu výroby ozářené ionizující dávkou energie, chemické UV filtry, GMO a ethoxylované suroviny.

PARFEMACE 

K parfemaci používáme výhradně přírodní éterické oleje.