• Bebutter ingredience Jalovec obecný Jalovec obecný

  Jalovec obecný

  Esenciální olej s výraznou svěží, dřevitou vůní má výrazné čistící a močopudné účinky, podporuje tok lymfy a tím napomáhá odvádění odpadních látek z organismu, tonizuje. Je vhodný k péči o pokožku s projevy celulitidy, při otocích a pocitu unavených nohou a také k uvolnění svalů po námaze. Není vhodný v těhotenství.

  Bebutter ingredience Jalovec obecný
 • Bebutter ingredience Grep Grepový olej

  Grepový olej

  Esenciální olej se svěží, citrusovou, nahořklou vůní a osvěžujícími účinky při únavě a napětí. Olej podporuje pročištění lymfatického systému, napomáhá vylučování odpadních a toxických látek z organismu. Velmi často je tak využíván v přípravcích do koupelí a k masážím pokožky s projevy celulitidy či s otoky a v přípravcích určených k péči o mastnou pleť. Po použití není vhodné vystavovat pokožku přímému slunci z důvodu možnosti fotosenzibilizace.

  Bebutter ingredience Grep
 • Bebutter ingredience Bříza bělokorá Bříza bělokorá

  Bříza bělokorá

  Olejový extrakt z břízy je hojně využíván pro své močopudné a čistící účinky, podporuje vylučování odpadních a toxických látek z organismu. Jelikož extrakt napomáhá zpevnění a posílení kůže a podporuje její elasticitu, je velmi užitečným v péči o pokožku s projevy celulitidy. Další účinné látky extraktu vykazují navíc antimikrobiální a protizánětlivé účinky. Extrakt je vhodný také pro podrážděnou a citlivou pokožku.

  Bebutter ingredience Bříza bělokorá
 • Bebutter ingredience pomeranč Pomerančový olej

  Pomerančový olej

  Esenciální olej se svěží, typickou, ovocnou vůní je v aromaterapii využíván k osvěžení, posílení a jako prostředek proti depresím. Je velmi často využíván v kosmetických přípravcích, oblíbený je zejména v masážních, koupelových a tělových olejích, je doporučován pro mastnou a zralou pleť. Olej je mírně fototoxický, není tedy vhodné vystavovat se přímému slunci po aplikaci na kůži.

  Bebutter ingredience pomeranč
 • Bebutter ingredience rozmarýn lékařský Rozmarýn lékařský

  Rozmarýn lékařský

  Esenciální olej s výraznou svěží, bylinnou vůní má v aromaterapii všestranné využití –  silně stimuluje při únavě, posiluje schopnost koncentrace, podporuje pocení, podporuje cirkulaci krve a zvyšuje krevní tlak. Využívá se v kosmetických přípravcích k prokrvení pokožky, prohřátí svalů a k čištění pleti.

  Bebutter ingredience rozmarýn lékařský
 • Máta kadeřavá

  Máta kadeřavá

  Esenciální olej s lehkou, svěží vůní v aromaterapii užívaný zejména pro osvěžení, podporu koncentrace, a tonizaci. V kosmetických přípravcích osvěžuje a zahřívá.

 • Bebutter ingredience citrónová tráva Citronová tráva

  Citronová tráva

  Esenciální olej s výraznou svěží, citrusovou vůní se v aromaterapii užívá k povzbuzení a posílení organismu. V kosmetických přípravcích osvěžuje, příznivě působí při svalové únavě a otocích. Není vhodný v těhotenství.

  Bebutter ingredience citrónová tráva
 • Bebutter ingredience meduňka Meduňka lékařská

  Meduňka lékařská

  Meduňkový extrakt je získáván macerací listů byliny v sójovém oleji (non-GMO) a je složen z esenciálního oleje, flavonoidů, hořčin, triterpenů derivátů kyseliny hydroskořicové, vitaminu A dalších látek. Extrakt působí mírně adstringentně (stahuje), antisepticky, protizánětlivě, zlepšuje cirkulaci krve, uklidňuje a bývá využíván proti lupům či proti křečím. Bývá doporučován také k péči o šupinatou, citlivou pokožku.

  Bebutter ingredience meduňka
 • Bebutter ingredience meruňkový olej Meruňkový olej

  Meruňkový olej

  (lisovaný za studena)

  Meruňkový olej se řadí mezi vysoce pěstící oleje vhodné také pro velmi jemnou a citlivou pokožku, včetně dětské. Při pravidelném používání olej pokožku zjemňuje, zvláčňuje a také vyživuje, navíc napomáhá regeneraci suché pokožky se sklonem k drobným poraněním (praskliny, záděry).

  Bebutter ingredience meruňkový olej
 • Bebutter ingredience pupečník asijský Pupečník asijský

  Pupečník asijský

  Olejový extrakt získávaný macerací nadzemních částí rostliny pupečníku asijského ve slunečnicovém oleji.

  Pupečníkový extrakt je v kosmetice používán díky hydratačním a emolienčním účinkům. Extrakt pokožku zjemňuje a zároveň zpevňuje, celkově ji tonizuje a napomáhá udržovat normální stav pokožky. Neméně významnou je také schopnost podpory přirozené regenerace pokožky.

  Bebutter ingredience pupečník asijský